Kontakt

 

Masz pytania w sprawie wycieczki, zadzwoń lub napisz do nas. 

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Telefon:
Zadaj pytanie:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

786 816 745

Wszelkie prawa zastrzeżone @ Mariola Travel

Białoruś – historia za miedzą

termin: 13-18.09.2020

 

 

Położona po sąsiedzku Białoruś to dla Polaków kraj mało znany i przez to niedoceniony. A przyjechać tu naprawdę warto, na ponowne odkrycie czekają wiekowe świątynie wielu wyznań, rezydencje szlacheckie, liczne poloniki i relikty epoki komunizmu, ślady życia i twórczości Adama Mickiewicza. Białoruś to kraj, w którym na nowo odnajdziemy sens prawdziwej podróży.

 

 

1. dzień:

Wyjazd o godzinie 06:00. Przyjazd do Białegostoku, zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem: gmach Opery i Filharmonii Podlaskiej, cerkiew katedralna św. Mikołaja, pomnik i mural Ludwika Zemanhofa, rynek z barokowym ratuszem, neogotycka katedra, późnobarokowy zespół pałacowo-ogrodowy Branickich – jedna z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich w Polsce nazywana Wersalem Podlasia. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami, obiadokolacja, nocleg.

 

2. dzień:

Po wczesnym śniadaniu wyjazd. Przekroczenie granicy polsko-białoruskiej przez przejście graniczne Kuźnica Białostocka – Bruzgi. Przyjazd do Grodna, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta: muzeum i pomnik Elizy Orzeszkowej, zamek Stefana Batorego, kościół farny, centrum miasta oraz nawiedzenie grobu, znanych z „Nad Niemnem”, Jana i Cecylii w podgrodzieńskich Bohatyrowiczach. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami, obiadokolacja, nocleg.

 

3. dzień:

Po śniadaniu, wyjazd do Starych Wasiliszek, gdzie zwiedzimy dom-muzeum, w którym urodził się Czesław Niemen. Przejazd do Lidy, jednego z najstarszych miast na terenie Białorusi, spacer po mieście.  Następnie przejazd do Nowogródka, zwiedzanie miasta: muzeum oraz kopiec i pomnik Adama Mickiewicza. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4. dzień:

Po śniadaniu, wyjazd do zamku Mir z XVI w, należącego kiedyś do rodu Radziwiłłów, obiekt znajduje się na liście UNESCO. Następnie przejazd przez Walówkę w kierunku jeziora Świteź, krótka przerwa, aby podziwiać piękno opiewanego w utworach naszego wieszcza jeziora. Przejazd do Zaosia na zwiedzanie dworku rodzinnego Adama Mickiewicza. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami, obiadokolacja, nocleg.

 

5./6. dzień: 

Po śniadaniu wyjazd. Przejazd do Brześcia, gdzie zobaczymy: Twierdzę Brzeską wybudowaną w latach 1833-1842, częściowo zachowany okrężny budynek koszarowy, bramy: brzeską i terespolską. Wyjazd w kierunku granicy Brzesć-Terespol i jej przekroczenie. Obiad w trakcie przejazdu. Powrót w godzinach nocnych.

 

Cena zawiera:

  • transport autokarem, opłaty drogowe i parkingowe

  •  1 nocleg w hotelu***w Polsce

  • 3 noclegi w hotelach*** na Białorusi

  • wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad na trasie

  • przewodników lokalnych

  • opiekę pilota

  • ubezpieczenie

 

Cena nie zawiera biletów wstępu i systemu słuchawkowego tour guide.

 

*kalkulacja dla grupy minimum 45 uczestników

 

W Grodnie istnieje możliwość wzięcia udziału w kolacji regionalnej z programem folklorystycznym.

Do wjazdu na Białoruś potrzebny jest paszport, ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu z Białorusi.

08 października 2019