Kontakt

 

Masz pytania w sprawie wycieczki, zadzwoń lub napisz do nas. 

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Telefon:
Zadaj pytanie:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

786 816 745

Wszelkie prawa zastrzeżone @ Mariola Travel

Perły Gruzji- samolotem z Wrocławia

termin: do ustalenia

cena: 1500 zł + bilet lotniczy* przy grupie 40 osób lub 1630 zł + bilet lotniczy* przy grupie 30 osób 

 

Zapraszamy Państwa do Gruzji – jednego z najstarszych chrześcijańskich krajów świata, kraju, który zachwyca od pierwszej chwili nie tylko niesamowitymi zabytkami architektury sakralnej ale przede wszystkim wspaniałą kulturą, tradycją i gościnnością jego mieszkańców. Dlatego podczas naszych wyjazdów przywiązujemy wagę nie tylko do samego zwiedzania, ale przede wszystkim do „zasmakowania miejscowego klimatu”. Staramy się, aby nasi turyści-pielgrzymi doznali gościnności Gruzinów, wzięli udział w biesiadach gruzińskich, usłyszeli bardzo bogate w treść toasty gruzińskie, a także, aby poznali stół gruziński ze smakowitymi daniami oraz winem. Chcemy pokazać Gruzję od podszewki, a nie tylko z okien autokaru.

 

1. dzień: wylot z Wrocławia o godzinie 05:45, przylot do Kutaisi, spotkanie z lokalnym przewodnikiem, który będzie z nami podczas pobytu. Przejazd do Batumi (Gruziński Singapur), najsłynniejszy, najmodniejszy i najelegantszy kurort w Gruzji, który rok do roku przyciąga bogatych turystów nie tylko z Europy. Wjazd kolejką linową na wzgórze miasta, z tarasu widokowego zachwycające widoki na misto o okolicę. Perełką miasta jest nadmorski park, ciagnący się zieloną wstęgą wzdłóż nabrzeża. Spacer po bulwarze, podczas którego zobaczymy rzeżby Ali i Nino, Wieżę Chachy, latarnię morską, Wieżę Alfabetu, Plac Agronautów z posągiem Medei, zegar astronomiczny i tańcząca fontanna nad jeziorem Ardagani. Zakwaterowanie w hotelu w Batumi, obiadokolacja, nocleg.

 

2. dzień: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Tibilisi na zwiedzanie miasta: cerkiew Metechi z XIII w. Tuż obok cerkwi, która malowniczo wznosi się na skalistym urwisku nad wodami Kury, usytuowany jest pomnik założyciela miasta – króla Wachtanga Gorgasali. Spacer pod Abanotubani – tradycyjne łaźnie siarkowe. Wjazd kolejką linową na Twierdzę Narikala, z której otwiera się przepiękna panorama Tbilisi, a także wzgórze z Pomnikiem Matki Gruzji. Przejedziemy ze starówki malowniczymi uliczkami do reprezentacyjnej części placu miasta. Przejazd autokarem przez Placu Wolności ze zlotym pomnikiem patronem Gruzji św. Jerzym i prze aleje S. Rustaweli. Kolacja regionalna w restauracji z winem i pokazem tradycyjnych tańców, muzyki i śpiewów gruzińskich. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

 

3 dzień: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną. Na trasie przystanek w Mcchecie- starożytnej stolicy i centrum religijnego Gruzji liczącego 3000 lat. Na miejscu zobaczymy wpisane na listę UNESCO Monastyr Dżwari z VI w., stąd rozciąga się wspaniały widok na miasto i dwie największe rzeki Gruzji. Następnie zobaczymy katedrę Svetitskhoveli z XI w. nazywananą Gruzińskim Wawelem. Sklepienie światyni ma wysokość 54 metry, a wewnątrz znajdują się szaty Chrystusa oraz wierna kopia grobu Jezusa i groby królewskie. Następnie po przekroczeniu Przełęczy Krzyżowej – 2395 m n.p.m. wizyta w Kazbegi (Stepantsminda)- miasteczko pięknie położone u stóp góry Kazbek (5047m npm). Wyprawa samochodami terenowymi (4X4) do malowniczego klasztoru Cminda Sameba– XIV-wieczny kościół Świętej Trójcy, położony na wysokości 2170 m n.p.m., stał się symbolem kraju. Zakwaterowanie w hotelu w kurorcie górskim w Gudauri,obiadokolacja, nocleg.

 

4 dzień: śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w kierunku Kutaisi. Na trasie przystanek przy pięknie położonej przy zbiorniku wodnym Zynwali, twierdzy Ananuri z XVII wieku. Przejazd do jednej z większych atrakcji Gruzji- Uplisciche- jedno z pierwszych osad ludzkich na Kaukazie z V w p.n.e., następnie przejazd do Gori- miasta Stalina, gdzie z zewnątrz zobaczymy jego muzeum i dom rodzinny. Zakwaterowanie w Kutaisi, obiadokolacja w hotelu.

 

5 dzień: wykwaterowanie, wyjazd na lotnisko. Przylot na lotnisko we Wrocławiu o godzinie 14.15.

 

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie w hotelach***,pokoje 2 osobowe z łazienkami

 • wynajęcie miejscowego autokaru na przejazdy

 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko w Gruzji

 • przewodnika lokalnego z językiem polskim

 • wyżywienie: 4 śniadania, 3 obiadokolacje

 • kolację regionalną z tańcami, muzyką i winem

 • bilety wstępu zgodnie z programem

 • 2 wjazdy kolejką linową

 • ubezpieczenie KL i NNW

 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 • opiekę polskiego pilota

 • butelkę wody 0,5 dziennie/osoba

 

Płatne na miejscu: system słuchawkowy TOUR-GUIDE, przejazd jeepami do kościoła pod wezwaniem Trójcy Świetej w Kazbegi- 20 $/osoba

 

 

*dodatkowo płatny bilet lotniczy Wrocław- Kutaisi- Wrocław od 1000 do 1300 zł- cena uzależniona od wybranego terminu i czasu rezerwacji, osateczna cena biletu będzie znana w dniu zakupu

 

Obywatele Polscy mogą przekraczać granicę zarówno na paszporcie, jak i dowodzie osobistym. Rekomendujemy jednak, oprócz dowodu osobistego, posiadanie ze sobą paszportu, ponieważ większość gruzińskich urzędów oraz punktów usługowych uznaje wyłącznie paszport jako dokument potwierdzający tożsamość.

05 listopada 2018
wycieczka krakow i okolice