Kontakt

 

Masz pytania w sprawie wycieczki, zadzwoń lub napisz do nas. 

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Telefon:
Zadaj pytanie:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

786 816 745

Wszelkie prawa zastrzeżone @ Mariola Travel

Perły Umbrii i magia Toskanii

termin: do ustalenia

cena: od 1250 zł*
 

1 dzień: wyjazd  o godzinie  19:00. Przejazd przez Czechy i Austrię.

 

2 dzień: przyjazd na Riwierę Adriatycką, czas wolny na plażowanie, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

3 dzień: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Asyżu, zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka z grobem i słynnymi freskami Giotta, spacer po mieście zakończymy przy kościele św. Klary. Przejazd do Peruggi, zwiedzanie miasta: Katedra św. Wawrzyńca, twierdza Paolina. Następnie na naszej trasie zobaczymy romantyczną Cortonę, spacer urokliwymi uliczkami. Przejazd na nocleg w okolice Ćhiusi, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

4 dzień: śniadanie, wyjazd na odkrywanie magicznych miejsc, krajobrazów i miasteczek toskańskich: Montepulciano- posiada jeden z najbardziej zapierających dech w piersiach rynków głównych oraz wiele pięknych zabytkowych budynków. Przejazd do wykwintnej, renesansowej Pienzy, nazywanej ”domkiem dla lalek”, wyróżnionym przez UNESCO. Z miasteczka udamy się pieszo drogą ok. 1200 m do słynnej drogi gladiatora, znanej z filmu Gladiator, powrót do miasteczka; wyjazd do Bagno Vignoli, pobyt w darmowych termach. Po zrelaksowaniu, odwiedzimy jeszcze jedno magiczne miejsce: San Quarico d'Orcia, otoczone średniowiecznymi murami, i choć jest malutkie, na każdym kroku zachwyca architekturą i widokami. Powrót na nocleg, obiadokolacja.

 

5 dzień:  śniadanie, wyjazd do Orvieto, do centrum miasta dostaniemy się kolejką. Pobyt rozpoczniemy od zobaczenia najważniejszego zabytku jakim jest katedra. We wnętrzu świątyni podziw wzbudzają freski w kaplicy Madonny di San Brizio, dzieło Siniorellego- cykl fresków przedstawia Apokalipsę, oraz relikwiarz w kaplicy Capella del Corporale. Spacerem przez miasto powrót do autokaru. Przejazd do Bagnoreggio, tam pozostawimy autokar i dalej udamy się pieszo przez urokliwą kładkę do Civita di Banoregio- umierające miasto, wstęp  jest płatny, a jak znajdziemy się w centrum to zrozumiemy dlaczego, jest to jedno z najpiękniejszych miasteczek we Włoszech, niepowtarzalne, wyjątkowe...historia miasta sięga czasów kiedy mieszkali tu Etruskowie ok. 2500 lat temu. Przejazd do Terme di Saturnia, kolejne, a jednak inne, darmowe termy na naszej trasie. W trakcie przejazdu, jak czas pozwoli, na chwilę wjedziemy do malutkiego miasteczka Pitigliano, (prawdziwą radość daje też oglądanie go z zewnątrz…) Powrót na nocleg, obiadokolacja.

 

6 dzień:  śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną, po drodze przerwa na posiłek we własnym zakresie. Przyjazd w godzinach nocnych.

 

cena zawiera:

  • transport autokarem

  • 4 noclegi  w hotelach , pokoje 3-4 osobowe z możliwością łóżek piętrowych, w tym jeden nad morzem

  • 4 wzmocnione śniadania

  • 4 obiadokolacje z wodą do posiłku

  • opiekę pilota z językiem włoskim w trakcie pobytu i przejazdu

  • ubezpieczenie NNW i KL

  • przewodnika lokalnego tam gdzie jest wymagany (3 miasta)

  • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

  • pobyt 3 opiekunów

 

cena nie zawiera: wjazdu do miast, parkingów, biletów wstępu,  słuchawek w Asyżu, przejazdu kolejką, systemu TOUR GUIDE (słuchawki),taxy klimatycznej

 

*Kalkulacja dla 45 osób płacących + 3 opiekunów

 

17 maja 2019