Kontakt

 

Masz pytania w sprawie wycieczki, zadzwoń lub napisz do nas. 

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Telefon:
Zadaj pytanie:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

786 816 745

Wszelkie prawa zastrzeżone @ Mariola Travel

Albania – w krainie orłów 

Bałkany można odkrywać bez końca i nigdy nie będzie dosyć. Niemal każda miejscowość na tym terenie, każdy skrawek wybrzeża, każdy szczyt i kotlina moją coś do zaoferowania, coś co warto zobaczyć, coś do czego chce się wracać. 
Tym razem zapraszamy Państwa do Albanii, niewielkiego, ale wyjątkowo ciekawego bałkańskiego państwa, tragicznie dotkniętego przez historię, 
ale i tak hojnie obdarzonego przez naturę.  Przez 4 dni będziemy mieli szansę poczuć specyficzny klimat albańskich miast, podziwiać bogate wybrzeże Morza Jońskiego, smakować specjałów lokalnych kuchni, poznawać tę wyjątkową historię i kulturę, upajać się słońcem i cudowną muzyką!
  
1. dzień: spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie o godzinie 4:30, o 6:40 lot do Albanii, przylot do Tirany, stolicy kraju około godziny 8:40, spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Przejazd na południe kraju malowniczą trasą wzdłuż wybrzeża Morza Jońskiego, podczas której zatrzymamy się kilkukrotnie, żeby zrobić niesamowite zdjęcia, a także przewidziana jest przerwa na obiad. Podczas przejazdu zatrzymamy się także w Porcie Palermo– skalistej zatoczce, gdzie mieszczą się pozostałości bazy wojskowej oraz położona w strategicznym punkcie twierdza Alego Paszy, z której widoczna są zarówno Grecja jak i Włochy. 
Popołudniem przyjedziemy do Sarandy, niewielkiego miasteczka położonego nad Morzem Jońskim, które jest jednocześnie jednym z najpopularniejszych albańskich kurortów, niegdyś dostępnego jedynie dla komunistycznych dygnitarzy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. 


2. dzień: śniadanie, na ten dzień przewidziany jest rejs po Morzu Jońskim, podczas którego zatrzymamy się na plaży, do której dostęp możliwy jest jedynie drogą wodną, czas na plażowanie, po którym przewidziany jest posiłek złożony z lokalnych specjałów. Po powrocie do Sarandy 
czas wolny, obiadokolacja, nocleg. 
3. dzień: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Gjirokastry, miasta-muzeum wpisanego 
na Listę UNESCO, jest to rzadki przykład dobrze zachowanego miasta otomańskiego. Największym atutem Gjirokastry jest położona na zboczu góry starówka, zabudowana tradycyjnymi domami, których dachy pokryte są srebrzystym łupkiem. To im zawdzięcza 
ona określenie miasto srebrnych dachów. Po zwiedzaniu miasta przejazd do Beratu, kolejnej architektonicznej albańskiej perełki wpisanej na listę UNESCO. Ze względu na charakterystyczną zwartą zabudowę białych domków z dużymi okiennicami zwane jest „miastem tysiąca okien”. 
Po zwiedzaniu przejazd do winiarni Cobo, gdzie będziemy mieli okazję spróbować albańskiego wina – będą czekać na nas 4 kieliszki białego i czerwonego wina, kieliszek Raki (tradycyjnego, mocnego alkoholu) i przekąski. Po degustacji przejazd do Tirany, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.  


4. dzień: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Tirany, stolicy Albanii, zwiedzanie z przewodnikiem tego kontrastowego, różnorodnego i ciekawego miasta, w którym wciąż bardzo widoczne są pozostałości komunistycznej dyktatury. Jednym z nich jest Bunk Art – reżimowy bunkier zamieniony w muzeum, który zwiedzimy. Po zwiedzaniu – obiad, a następnie przejazd na lotnisko. O godzinie 15:25 wylot do Polski. Przylot do Warszawy o godzinie 17:35.

 

CENA ZAWIERA:
•    transport autokarem
•    opiekę pilotki 
•     miejscowego przewodnika
•    ubezpieczenie KL i NNW(szczegółowe informacje  ubezpieczenia Covid 19 w załączeniu)
•     oraz opłatę na TFG
•     zakwaterowanie (hotele ***): 2 noclegi w Sarandzie i 1 w Tiranie
•    wyżywienie: 3x śniadanie | 3x obiadokolacja | 1x obiad
•    rejs po Morzu Jońskim z posiłkiem i piwem oraz wodą
•    degustację win w winiarni
•    bilet wstępu do Bunk Artu
•    system słuchawkowy Tour Guide
•     bilet lotniczy w obie strony Warszawa-Tirana-Warszawa w tym bagaż rejestrowy do 23 kg do 158cm(suma wymiarów);  bagaż podręczny do 8kg,118cm (55x40x23cm)

 

W podróży do Albanii nie trzeba przedstawiać negatywnego wyniku testu na COVID-19.
Na wjazd do Albani potrzebny jest dowód osobisty lub paszport( osoby pełnoletnie) wazny minimum 3 miesiace licząc od planowanej daty opuszczenia Albani


Dopłata do pokoju 1 osobowego 180 złotych

 

Powrót do Polski;
Zgodnie z aktualnym Rozporządzeniem Rady Ministrów do 5 czerwca 2021 roku obowiązuje 10-dniowa kwarantanna po powrocie do Polski. Z kwarantanny zwalnia negatywny wynik testu PCR lub antygenowego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego
w Polsce maks. do 48 godz. po przekroczeniu granicy przy podróżach ze strefy Non Schengen.
Z kwarantanny zwolnione są m.in. osoby zaszczepione przeciwko COVID-19, ozdrowieńcy, którzy przebyli chorobę w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

 

Pobierz program wycieczki

 

28 maja 2021