Zobacz zdjęcia naszych uczestników:

Kontakt

 

Masz pytania w sprawie wycieczki, zadzwoń lub napisz do nas.

Każdą ofertę możemy dopasować do potrzeb grupy. 

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Telefon:
Zadaj pytanie:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

786 816 745

Wszelkie prawa zastrzeżone @ Mariola Travel

Appulia - Śladem Jamesa Bonda 

Biuro podróży Cudne Manowce organizuje wyjazdy integracyjne przygotowane pod indywidualne potrzeby grupy. Dziś prezentujemy Państwu program jednego z takich ekskluzywnych wyjazdów inspirowanych postacią Jamesa Bonda. "Apulia śladami Jamesa Bonda" to niezwykły program ułożony specjalnie dla naszych stałych klientów. 

 

Data wyjazdu: 27-31.03.2023

Cena: ustalona indywidualnie dla grupy

 

1 DZIEŃ

Przylot do Bari.  Zakwaterowanie w hotelu i kolacja w restauracji hotelowej. 

 

2 DZIEŃ:

śniadanie, o 09.00 wyjazd. Spędzimy cały dzień podążając śladami Jamesa Bonda w Apulii. Przejazd do Graviny.  Spotkanie z przewodniczką  gdzie zobaczymy PONTE ACQUEDOTTO- kamienny akwedukt, skąd 007 skacze w przepaść chwytając tylko linę – scena otwierająca film” NO TIME TO DIE”. Ta zbudowana w XVII wieku konstrukcja spinała dwa brzegi potoku Gravina i nie służyła pieszym a była akweduktem dostarczającym wodę z pobliskich gór do niższej, bardziej zaludnionej części miasta. Most przy imponujących jak na czas powstania wymiarach: 37 metrów wysokości, 90 m długości i 5,5 m szerokości robi wrażenie nawet przy kiepskiej pogodzie. 

 

Przyjazd do MATERY Spotkanie z lokalnym przewodnikiem - Wydrążona w skale starówka robi ogromne wrażenie. Historyczna część Matery z wydrążonymi w skałach domami nosi nazwę Sassi i widnieje od 1993 roku na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Średniowieczni kronikarze ochrzcili miejsce romantyczną nazwą - "odbicie gwieździstego nieba". Tutejsze budowle powstały w grotach i jaskiniach – jedynie fasady są murowane. Co ciekawe, ze względu na biedę i fatalne warunki mieszkaniowe, w latach 50. XX wieku Matera nazywana była najbardziej wstydliwym zakątkiem Włoch. Mieszkańców Sassi przeniesiono do mieszkań o wyższym standardzie. Po latach doceniono jednak Materę i dziś stanowi prawdziwy klejnot Włoch. W 2019 roku miasto było Europejską Stolicą Kultury.

 

Przygotujcie się na 2-3 godzinną pieszą wędrówkę pomiędzy domami, jaskiniami i wąskimi uliczkami. Via Madonna delle Virtu, wzdłuż Gravina de Matera -ulubione miejsc 007 na pościgi swoim Aston Martinem. MATERA „zagrała „też w filmie Mela Gibsona „Pasja” grała Jerozolimę. Nie był to zresztą jej debiut, filmowcy nakręcili tu niejeden film. W Materze powstał m.in. „Król David” z Richardem Gerem czy „Sprzedawca Marzeń” Giuseppe Tornatore.  Powrót do hotelu, odpoczynek i 19.30- kolacja. 

 

3 DZIEŃ (29.03): Po śniadaniu spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Wyjazd na całodzienną wycieczkę do BARI i POLIGNIANO.
BARI – niezwykle klimatyczne miejsce, a najbardziej urzekająca historyczna starówka BARI VECCHIA- labirynt wąskich, wybrukowanych alejek. To kwintesencja włoskiego południa. Są tu odrapane, jasne kamienice, wąskie zaułki, suszące się pranie nad uliczkami, donice z kwiatami i głośne skutery, które od czasu do czasu przejeżdżają tam, gdzie nie mieszczą się samochody. W kilku miejscach panie na ulicach wyrabiają lokalny makaron orecchiette (który można od razu kupić), a z łatwością natrafisz także na uliczne panzerotto i sgagliozze. W uliczkach unosi się zapach apulijskiej kuchni, będziesz mijać tu dziesiątki restauracji i barów. BARI ma liczne związki z Polską, już lotnisko w Bari nosi imię Karola Wojtyły, a my zwiedzimy Bazylikę Św. Mikołaja, gdzie pochowana jest nasz królowa. Bona Sforza. Zobaczymy też romańską Katedrę.

 

13.00 – lunch, przejazd do POLIGNANO A MARE- Włosi nie mają wątpliwości – wybrzeże Polignano a Mare uważają za jedno z piękniejszych w całej swojej ojczyźnie. Miasto bowiem położone jest na ostrych, podmywanych falami wysokich klifach z widokiem na morze. Można je oglądać z dwóch perspektyw – skalnych tarasów wybrzeża, jak i bliżej tafli wody, z ukrytych pod nimi jaskiń. Z klifów w najbardziej czynny sposób korzystają sportowcy – co roku, w lipcu, Red Bull organizuje tu konkurs, podczas którego nurkowie z całego świata przy wielkim aplauzie miejscowych plażowiczów dają popis skoków i akrobacji. My również zabierzemy Was na rejs łodziami do ukrytych grot, na pokładzie serwwany jest aperitif.

 

Powrót do hotelu w Bari. Kolacja „Wieczór włoski”

 

4 DZIEŃ: Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem w hotelu. Całodzienna wycieczka do ALBEROBELLO i LOCOROTONDO. ALBEROBELLO - Jeśli marzycie o własnym kącie, Alberobello nie jest miejscem dla was. Typowe, miejscowe zabudowania bowiem to TRULLI, unikatowe okrągłe domy z kamienia ze stożkowatym dachem z wapiennych łupek, w których na próżno szukać przysłowiowych kątów. Wzięły się z oszczędności, a nawet prób uniknięcia płacenia podatków w XVI wieku, kiedy pobierano je tylko od mieszkańców solidnych, klasycznych domów. TRULLI miały być doraźną, okresową zabudową, ale przetrwały stulecia i okazały się wyjątkowo solidne. Dziś widnieją na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest ich około 15. 

Lunch, przejazd do LOCOROTONDO - Łatwo tu o zawrót głowy. Droga na starówkę prowadzi wokół wzgórza, na którym jest położone. Labirynt uliczek zapowiada już sama nazwa miasteczka – „loco” to miejsce, „rotondo” zaś okrągłe. Serpentyna drogi wije się po sam koniuszek, z którego rozciąga się panorama na słynącą z zabytkowych zabudowań dolinę Itria.. Nad wąskimi uliczkami kameralnego i wciąż niezbyt odkrytego przez turystów miasteczka wiszą pacynki. Robi je miejscowy artysta. Locorotondo w okresie Świąt Bożego Narodzenia jest najpiękniej przystrojonym miasteczkiem włoskiej Apulii. To wieloletnia tradycja. WIZYTA w lokalnej WINNICY- zwiedzanie, degustacja 3 rodzajów lokalnego wina, degustacja lokalnych specjałów jak miejscowe sery i wędliny. 
Powrót do Bari 70 km, kolacja. 
 
5 DZIEŃ: Po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny na Starym Mieście w Bari lub na promenadzie nadmorskiej, a o godzinie 12.30 - lunch

transfer na lotnisko w BARI o 18.15, lądowanie w WARSZAWIE o 23.10. Zakończenie wycieczki.

17 kwietnia 2023