Kontakt

 

Masz pytania w sprawie wycieczki, zadzwoń lub napisz do nas. 

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Telefon:
Zadaj pytanie:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

786 816 745

Wszelkie prawa zastrzeżone @ Mariola Travel

Malta

 

1.dzień: Spotkanie z pilotem grupy na lotnisku w Kraków/Wrocław/Katowice, wylot dwie godziny później. Przylot do Malty o godzinie 09.20. Przejazd do Valetty(stolicy Malty) na zwiedzanie: Ogrody Barraka, KonKatedra sw Jana o której sir Walter Scott powiedział , iż jest najpiękniejszym z kościołów, jakie kiedykolwiek widział. Przerwa na obiad. Przejazd do Vittoriosa (dawniej Birgu). To malownicze portowe miasto na Malcie, położone naprzeciwko Valletty (z drugiej strony Wielkiego Portu) pomiędzy zatokami Kalkara i Dockyard w bezpośrednim sąsiedztwie miast Senglea i Cospicua z którymi tworzy aglomerację (tzw. Trzy Miasta ) Oprócz wysokich murów miejskich powstał w tym czasie także połączony z miastem mostem zwodzonym, imponujący Fort św. Anioła. Fortyfikacje te odegrały istotną rolę w trakcie Wielkiego Oblężenia Malty, które miało miejsce w 1565 roku. Oddziały osmańskie poniosły wtedy sromotną porażkę, która zahamowała ich dalszą ekspansję i podbój kolejnych europejskich państw, Zobaczymy także ruiny Royal Opera, oraz pomnik Jana de La Vallette założyciela Maltyi i Teatr Manuela.

Przejazd do hotelu 3****,zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych, obiadokolacja, nocleg.

 

2. dzień: śniadanie, całodzienny pobyt na tajemniczej wyspę Gozo, przejazd na prom, przepłynięcie na wyspę, zwiedzanie jej najpiękniejszych miejsc i atrakcji: Ramla Bay, Marsalforn i Salt Pans, Ta-Pinu, Dwejra i pozostałości po Azurowym oknie, Inland Sea, Xlendi, stolica - Victoria i Cytadela. Ukoronowaniem dnia, będzie wizyta w winiarni połączona z degustacją wina, aby przybliżyć nam klimat i smak Malty , w trakcie pobytu w winnicy, specjalnie dla grupy, odbędzie się pokaz gotowania potraw maltańskich, które oczywiście grupa spożyje, będzie to zarazem forma obiadu w tym dniu. Powrót promem i przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

3. dzień: śniadanie, Całodniowy rejs katamaranem na Comino, po drodze, krótkie postoje w interesujących miejscach na podziwianie pięknych widoków i niespotykanych formacji skalnych Błękitnej Laguny(Blu Lagoon), która jest jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych. Powrót do hotelu,  obiadokolacja, nocleg. 

 

4. dzień: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Mdiny, spacer po zabytkowym malowniczym starym mieście, które było pierwszą stolicą Malty. Przejazd do Rabatu, wizyta w kościele św. Pawła i Groty (której Święty znalazł schronienie).Klify Dingli, Hagar Qim Temple - neolityczne świątynie pochodzące z III i IV w.p.e. Następnie przejazd do Marsaxlokk do malowniczej rybackiej wioski, spacer, przerwa na późny obiad. Przejazd na lotnisko, wylot w godzinach wieczornych.

 

Cena zawiera:

· Transfery z i na lotnisko, autokar do realizacji programu, parkingi

· 3 noclegi w hotelu****

· 3 śniadania, 3 obiadokolacje

· degustację win, pokaz gotowania i konsumpcja specjałów maltańskich.

· opiekę pilota

· opieka lokalnego przewodnika

· ubezpieczenie NNW i KL (szczegółowe warunki ubezpieczenia COVID19 w załączniku)

· bilety wstępu: Katedra św. Jana, widok na Lazurowe Okno, Hagar Qim Temple, Grota św. Pawła i muzeum.

· przeprawa promowa x2

· rejs katamaranem

· opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie zawiera:

biletu lotniczego grupowego, cena ok. 1100 złotych/osoba w tym jest: pierwszeństwo wejścia na pokład,2 sztuki bagażu podręcznego, jedna do 10 kg, druga mała torba.

Kalkulacja dla grupy 25 osób płacących.

Dopłata do pokoju 1 osobowego 300zł

 

Warunki podróży na Maltę (Covid 19)

Obywatele państw z list czerwonej i bursztynowej (Polska jest na tej drugiej) mogą swobodnie podróżować na Maltę tylko wtedy, jeśli przyjęły dwie dawki szczepionki, a ponadto przybywają z krajów Unii Europejskiej lub państw, z którymi Malta zawarła bilateralne umowy zdrowotne (Health Agreement). Konieczne będzie okazanie dowodu szczepienia, które musi być wykonane najpóźniej 10 dni przed podróżą.Z kolei osoby niezaszczepione i przyjeżdżające z krajów "bursztynowych", będą musiały przedstawić negatywny wynik testu PCR (wykonany nie później niż 72 godziny przed przylotem). "Podróżować na Maltę bez żadnych ograniczeń mogą natomiast mieszkańcy krajów wpisanych na listę zieloną, aktualnie jednak żaden kraj na niej nie figuruje"

 

 

28 maja 2021