Kontakt

 

Masz pytania w sprawie wycieczki, zadzwoń lub napisz do nas. 

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Telefon:
Zadaj pytanie:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

786 816 745

Wszelkie prawa zastrzeżone @ Mariola Travel

Pielgrzymka na Podlasie i Mazowsze

1 dzień: wyjazd z Wrocławia, Nowej Soli i Zielonej Góry. Przejazd do Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Jazłowieckiej. To tu, w klasztorze Sióstr Niepokalanek w Szymanowie od 24 VI 1946 r. „Pani Jazłowiecka "Wygnanka z Jazłowca", jak Ją często nazywano, obrała sobie nową siedzibę. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

2. dzień: po śniadaniu, wyjazd do Sanktuarium i cudownego obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, (nazywanej też Matką Bożą z Guadalupe), jest ściśle związana z rodem Sapiehów. Jednak cała historia zaczyna się znacznie, znacznie wcześniej... Uroczyste odsłonięcie obrazu, błogosławieństwo przy relikwiach św. Feliksa, Msza Święta. Następnie przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej, obraz i historia znalezienia obrazu, związana jest z bitwą pod Wiedniem w 1683r. Przejazd przez Białą Podlaską, gdzie w miejscowej cukierni zakupimy regionalnego sękacza. Dojazd do Konstantynowa, zwiedzanie z zewnątrz pałacu, miejsce związane jest z pojedynkiem braci Nurzyńskich z Janem Chryzostomem Paskiem. Wjazd do Mielnika na punkt widokowy z Góry Zamkowej. Dzień zakończymy na świętej Górze Grabarce, nazywanej Częstochową prawosławia z 15 tysiącami krzyży. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

3. dzień: po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Nałęczowa gdzie zwiedzimy Park Zdrojowy - park założony, istniejący od XVIII w., który przecina szereg alei i ścieżek, podzielony na dwie części korytem rzeki Bystrej. Piękny drzewostan parku pielęgnowany jest przez 190 lat. Następnie przejazd do Kazimierza Dolnego zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem: zamek + baszta, góra Trzech Krzyży, Kościół Farny, Mały Rynek, czyli centrum dawnej dzielnicy żydowskiej, Duży Rynek i ulica Senatorska z renesansowymi kamienicami z XVII wieku, kościół i klasztor franciszkański, stara synagoga. Przejazd na nocleg, zakwaterowanie, obiadokolacja.

 

4. dzień: po śniadaniu Msza Święta w kościele świętego Stanisława Kostki z grobem błogosławionego Jerzego Popiełuszki, następnie zwiedzanie muzeum Popiełuszki. Zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta: kolumna Zygmunta, dziedziniec Zamku Królewskiego, rynek Starego Miasta, archikatedra św. Jana, pomnik małego powstańca, barbakan, spacer Krakowskim Przedmieściem, zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza i pomnik Ofiar Smoleńskich na pl. Piłsudskiego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

5 dzień: po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania stolicy; Świątynia Opatrzności Bożej, przejazd na Cmentarz Stare Powązki. Następnie przejazd na zwiedzanie Łazienek Królewskich. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

6 dzień: po śniadaniu przejazd do Nipokalanowa, nawiedzenie Kaplicy w której modlił się święty Maksymilian Maria Kolbe, tu odprawiał msze święte, głosił konferencje. To w niej bracia składali śluby zakonne. Tuż przy zakrystii można zobaczyć pierwszą celę świętego Maksymiliana, w której mieszkał od założenia Niepokalanowa w 1927 aż do 1930. Udział we Mszy Świętej. Przyjazd do Nowej Soli w godzinach wieczornych.

 

CENA OBEJMUJE:

  • transport autokarem, opłaty drogowe i parkingi

  • zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelu, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami

  • wyżywienie: 5 śniadań i 5 obiadokolacji

  • lokalnego przewodnika w Warszawie i na Podlasiu

  • miejscowych przewodników i opłaty w miejscach sakralnych

  • opiekę pilota na całej trasie

  • bilety wstępu w Kazimierzu Dolnym

  • ubezpieczenie KL i NNW

  • opiekę duszpasterską

 

System słuchawkowy na cały pobyt, płatny dodatkowo w autobusie u pilota 20zł/osoba

 

20 lutego 2019