Kontakt

 

Masz pytania w sprawie wycieczki, zadzwoń lub napisz do nas. 

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Telefon:
Zadaj pytanie:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

786 816 745

Wszelkie prawa zastrzeżone @ Mariola Travel

Pielgrzymka do Gruzji-kolebki chrześcijaństwa

termin: do ustalenia

cena: 1500 zł + bilet lotniczy* przy grupie 40 osób lub 1630 zł + bilet lotniczy* przy grupie 30 osób 

 

Zapraszamy Państwa do Gruzji – jednego z najstarszych chrześcijańskich krajów świata, kraju, który zachwyca od pierwszej chwili nie tylko niesamowitymi zabytkami architektury sakralnej ale przede wszystkim wspaniałą kulturą, tradycją i gościnnością jego mieszkańców. Dlatego podczas naszych wyjazdów przywiązujemy wagę nie tylko do samego zwiedzania, ale przede wszystkim do „zasmakowania miejscowego klimatu”. Staramy się, aby nasi turyści doznali gościnności Gruzinów, wzięli udział w biesiadach gruzińskich, usłyszeli bardzo bogate w treść toasty gruzińskie, a także, aby poznali stół gruziński ze smakowitymi daniami oraz winem. Chcemy pokazać Gruzję od podszewki, a nie tylko z okien autokaru.

 

1 dzień: spotkanie z pilotem grupy na lotnisku we Wrocławiu, wylot do Gruzji o godzinie 05.45. Przylot na lotnisko w Kutaisi,spotkanie z lokalnym przewodnikiem,który będzie z nami podczas pobytu.

Przejazd do Tibilisi zwiedzanie miasta: cerkiew Metechi z XIII w. Tuż obok cerkwi, która malowniczo wznosi się na skalistym urwisku nad wodami Kury, usytuowany jest pomnik założyciela miasta – króla Wachtanga Gorgasali.Spacer pod Abanotubani-tradycyjne łaźnie siarkowe, cerkiew Sioni i Anczischati(VI I VIIw). Wjazd kolejką linową na Twierdzę Narikala, z której otwiera się przepiękna panorama Tbilisi a także wzgórze z Pomnikiem Matki Gruzji. Przejedziemy ze starówki malowniczymi uliczkami przejdziemy do reprezentacyjnej części placu miasta.Przejazd autokarem przez Placu Wolności ze zlotym pomnikiem patronem Gruzji św. Jerzym, i aleje S. Rustaweli. Przejazd do hotelu*** zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych,obiadokolacja w tradycyjnej restauracji,nocleg.

 

2 dzień: śniadanie,wyjazd na słynną Gruzińską Drogą Wojenną aż na grzbiet Wielkiego Kaukazu. Jedną z atrakcji na Gruzińskiej Drodze Wojennej jest forteca Ananuri. Pochodzi ona z przełomu XVI i XVII w. Kolejną atrakcją na naszej drodze jest kurort narciarski Gudauri. Postój na platformie widokowej z widowiskową panoramą Kaukazu. Przełęcz Dżwari 2379m n.p.m. Przejazd do Stepancminda (Kazbegi),miasteczko położone jest u podnóża śnieżnej góry Kazbek (5047m n.p.m.). Wyprawa jeepami do malowniczego klasztoru Cminda Sameba - jedno z najbardziej widowiskowych miejsc na Kaukazie.Kościół Świętej Trójcy pochodzi z XIVw, położony jest na wysokości 2170 m n.p.m. Nazywany symbolem Gruzji.Powrót do Tbilisi, kolacja regionalna w restauracji,z winem i pokazem tradycyjnych tańców, muzyki i śpiewów gruzińskich. Powrót do hotelu,nocleg

 

3 dzień: śniadanie,wykwaterwanie, przejazd do miasta Mccheta, zwiedzanie, starożytnej stolicy i centrum religijnego Gruzji liczącego 3000 lat. Na miejscu zobaczymy wpisane na listę UNESCO:Monastyr Dżwari (VI w.) i katedrę Svetitskhoveli (XI w.), gdzie znajdują się szaty Chrystusa. Przejazd w okolice Gori do jednej z większych atrakcji Uplisciche-jedno z pierwszych osad ludzkich na Kaukazie z Iw p.n.e.Przejazd do Kutaisi zakwaterowanie w hotelu*** w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami,obiadokolacja,nocleg.

 

4 dzień: śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd na lotnisko. Przylot do Wrocławia o godzinie 14.15

 

Cena obejmuje:

  • zakwaterowanie w hotelach***,pokoje 2 osobowe z łazienkami

  • wynajęcie miejscowego autokaru na przejazdy

  • transfery lotnisko-hotel-lotnisko w Gruzji

  • przewodnika lokalnego w j.polskim

  • wyżywienie: 3 śniadania, 2 obiadokolacje

  • kolację regionalną ze słynnymi tańcami gruzińskim, muzyką na żywo i winem

  • bilety wstępu zgodnie z programem(Narikala,Uplisciche)

  • wjazd kolejką linową

  • butelka wody 0,5l/osoba/dzień

  • ubezpieczenie KL i NNW

 

Płatne na miejscu: system słuchawkowy TOUR-GUIDE, przejazd jeepami do kościoła pod wezwaniem Trójcy Świetej w Kazbegi- 20 $/osoba

 

*dodatkowo płatny bilet lotniczy Wrocław- Kutaisi- Wrocław od 1000 do 1300 zł- cena uzależniona od wybranego terminu i czasu rezerwacji, osateczna cena biletu będzie znana w dniu zakupu

 

Obywatele Polscy mogą przekraczać granicę zarówno na paszporcie, jak i dowodzie osobistym. Rekomendujemy jednak, oprócz dowodu osobistego, posiadanie ze sobą paszportu, ponieważ większość gruzińskich urzędów oraz punktów usługowych uznaje wyłącznie paszport jako dokument potwierdzający tożsamość.

 

Każdego dnia czas na sprawowanie mszy świętej

08 listopada 2018