Kontakt

 

Masz pytania w sprawie wycieczki, zadzwoń lub napisz do nas. 

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Telefon:
Zadaj pytanie:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

786 816 745

Wszelkie prawa zastrzeżone @ Mariola Travel

Pielgrzymka samolotem z Wrocławia do Rzymu, czyli Wieczne Miasto na wyciągnięcie ręki

1 dzień: spotkanie z pilotem grupy na lotnisku we Wrocławiu, wylot i przylot do Rzymu na lotnisko Ciampino. Przejście do autokaru, przejazd do dwóch z czterech patriarchalnych bazylik rzymskich- św. Pawła za Murami, nawiedzenie grobu świętego, tu także znajdują się portrety wszystkich papieży, puste medaliony przeznaczone są dla kolejnych następców św. Piotra. Przejazd do drugiej bazyliki, św Jana na Lateranie, jest to najważniejszy kościół na świecie, ważniejszy nawet od samej Bazyliki św. Piotra na Watykanie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu***, w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami, obiadokolacja, nocleg.

 

2 dzień: śniadanie, przejazd metrem do Watykanu, udział w audiencji generalnej z udziałem papieża. Po zakończonej audiencji czas wolny na zakup pamiątek i posiłek. Przejście do Muzeów Watykańskich ze słynną Kaplicą Sykstyńską-dzieło Michała Anioła, należą one do najważniejszych i najbogatszych muzeów na świecie, zwiedzanie z przewodnikiem. Następnie przejście bezpośrednio z muzeum na zwiedzanie wnętrza bazyliki św. Piotra i wizyta w miejscu spoczynku św. Jana Pawła II. Powrót do hotelu metrem, obiadokolacja, nocleg.

 

3 dzień: śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, przejazd do centrum Rzymu zwiedzanie najciekawszych i najbardziej znanych zabytków Rzymu arokowego: Fontanny di Trevi, Placu i Schodów Hiszpańskich (miejsce m.in. corocznych pokazów mody), Panteonu. Dalej zwiedzanie Rzymu antycznego, m.in.: Kolosseum, Forum Romanum (centrum politycznego i towarzyskiego starożytnego Rzymu), Kapitolu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

4 dzień: śniadanie, przejazd autokarem na Monte Cassino, na wzgórzu zwiedzimy Opactwo Św. Benedykta odbudowane po zniszczeniach wojennych, czas wolny na zakupy w sklepie z artykułami benedyktyńskimi.(zioła, nalewki, mydełka, cukierki na gardło, miody wszelakie. Odwiedzimy i złożymy kwiaty na Cmentarzu Żołnierzy Polskich., msza św. polowa na cmentarzu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

5 dzień: śniadanie,wykwaterowanie, przejazd autokarem do ostatniej z patriarchalnych bazylik na naszym szlaku pielgrzymkowym, Bazylika Matki Boskiej Większej., msza św w pobliskim kościele. Wyjazd na lotnisko Ciampino, przylot do Wrocławia.

 

cena zawiera:

 • 4 noclegi w hotelu 3***(pokoje 2 osobowe z łazienkami)

 • 4 śniadania, 4 obiadokolacje (napoje dodatkowo płatne)

 • lokalnego przewodnika

 • ubezpieczenie NNW i KL

 • opiekę duchową kapłana

 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 • włoskojęzycznego pilota grupy

 • transfery: 1 dzień: lotnisko-zwiedzanie 2 bazylik-przejazd do hotelu, 4 dzień: wyjazd na cały dzień na Monte Cassino, 5 dzień: hotel-zwiedzanie bazyliki, msza św-przejazd na lotnisko

 

cena nie zawiera:

 • biletów na komunikację miejską( dojazd i powrót do hotelu przez 2 dni),

 • opłaty turystycznej w Rzymie,

 • lokalnego przewodnika przez 3 dni, biletu wstępu do Muzeów Watykańskich i kosztów rezerwacji

 • biletu lotniczego w obie strony

 

System słuchawkowy TOUR GUIDE dla naszych klientów GRATIS!

termin: do ustalenia

cena: do ustalenia

 

30 lipca 2018