Kontakt

 

Masz pytania w sprawie wycieczki, zadzwoń lub napisz do nas. 

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Telefon:
Zadaj pytanie:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

786 816 745

Wszelkie prawa zastrzeżone @ Mariola Travel

Pielgrzymka do Medjugorie na majówkę

Data: 30.04-06.05.2023

Cena 1790 zł + 120€

 

1. dzień: wyjazd z Wrocławia o 04:00, przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię, przyjazd do Chorwacji, do miejscowości Marija Bistrica, najważniejszego sanktuarium maryjnego w Chorwacji, gdzie obiektem kultu jest cudowna figurka Matki Bożej Bystrzyckiej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

2. dzień: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Bośni i Hercegowiny, do Medziugorie, miejsca licznych objawień Matki Boskiej, które mają tutaj miejsce nieprzerwanie od 1981 roku, zwiedzanie z przewodnikiem terenu Sanktuarium, którego serce stanowi kościół świętego Jakuba Apostoła; , przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

3. dzień: wczesnoporanne przejście stacjami Drogi Krzyżowej, które prowadzą na górujące nad miastem wzgórze Križevac. Powrót do hotelu śniadanie, odpoczynek. Wyjazd do Mostaru, zwiedzanie z przewodnikiem tego przepięknego, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, miasta, w którym znajduje się bodaj najsłynniejszy most na Bałkanach. Czas wolny na zakup oryginalnych pamiątek a także rękodzieła. Powrót do Medziugorie, obiadokolacja, nocleg.

 

4. dzień: śniadanie, wejście na Górę Objawień – miejsce pierwszych objawień Matki Boskiej, czas na zadumę i modlitwę. Powrót do hotelu, czas na odpoczynek. Wyjazd do mieszczącego się w Medziugorii domu, w którym swoje miejsce znajdują ludzie zagubieni w życiu. Wspólnota Cenacolo(Wieczernik), spotkanie z ludźmi z Polski. obiadokolacja, nocleg.

 

5. dzień: śniadanie, wykwaterowanie wyjazd do Tihalijiny, do Kościoła pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, w którym znajduje się wyjątkowa figurka przedstawiająca Matkę Boską, taką, jaka ukazywała się podczas medziugorskich objawień. Masza św, Wyjazd do Splitu- miasto wyrosło wokół rozległego pałacu Dioklecjana - jednego z  najlepiej zachowanych zespołów architektonicznych pozostałych z czasów rzymskiego imperium, zwiedzanie Złotej Bramy, katedry św. Dujama, Srebrnej Bramy i Placu Narodowego. Przejazd do Trogiru-  to jedna z pereł dalmatyńskiego wybrzeża, od 1997 r. wpisany na Listę  UNESCO. Spacer po malowniczej starówce, gdzie można zobaczyć między innymi: ratusz z XIV i XV w. Katedrę św.Wawrzyńca z XIII – wiecznym portalem. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

6. dzień: śniadanie, czas wolny nad morzem na plażowanie, kąpiele w morzu, wypoczynek i odkrywanie uroków okolicy, obiadokolacja, nocleg. Dla chętnych rejs po morzu + Fish Picnic- dodatkowo płatne.

7. dzień: śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną, czas wolny na posiłek we własnym zakresie, przyjazd do Wrocławia w godzinach późnowieczornych.

 

 

CENA ZAWIERA:

 

 • transport autokarem

 • opłaty drogowe

 • parkingi

 • opiekę pilota na całej trasie

 • wyżywienie: 6 x śniadanie, 6 x obiadokolacja + woda

 • zakwaterowanie: 3 noclegi w Chorwacji, 3 noclegi w Bośni i Hercegowinie

 • udział w mszach świętych, adoracjach i nabożeństwach wieczornych w Medziugorie

 • ubezpieczenie KL i NNW (koszty leczenia i następstwa nieszczęśliwych wyjazdów)

 • opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocy

 • opiekę duchową kapłana

 • opłatę klimatyczną przy wszystkich noclegach

 • lokalnych przewodników po Medjugorii, Mostarze, Splicie i Trogirze,

 • wjazdy do Medjugorii x 3, Mostaru, Splitu i Trogiru,

 • system słuchawkowy tour guide,

 • bilet wstępu do pałacu Dioklecjana

22 lutego 2023