Kontakt

 

Masz pytania w sprawie wycieczki, zadzwoń lub napisz do nas. 

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Telefon:
Zadaj pytanie:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

786 816 745

Wszelkie prawa zastrzeżone @ Mariola Travel

Pielgrzymka do miejsc najświętszych we Francji

termin: 23-30.06.2024          

cena: 3960zł+ 150€ +bilet lotniczy                                                     
                         
1. dzień: Spotkanie na lotnisku we Wrocławiu z pilotką grupy o godzinie 09.30 Wylot do Francji na lotnisko Paryż- Beauvais. Transfer do miasta, spotkanie z lokalnym przewodnikiem na zwiedzanie: cmentarz Pere Lachaise z nawiedzeniem grobów: Fryderyka Szopena, Edith Piaff, Marii Callas…, wieża Eiffla(bez wjazdu), obiadokolacja, rejs po Sekwanie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.


2. dzień: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na ciąg dalszy zwiedzania z lokalnym przewodnikiem Paryża: kaplicę Cudownego Medalika przy Rue de Bac, związanej z życiem św. Katarzyny Laboure, św. Ludwiki i św. Wincentego a Paulo. Tu w XIX w. miały objawienia Matki Boże. Katedra Notre-Dame oraz Dzielnica Łacińska. Wzgórze Montrmartre, niegdyś główną siedzibę bohemy artystycznej. Według tradycji na tym wzgórzu ok. roku 250 poniósł męczeńską śmierć św. Dionizy – pierwszy biskup Paryża. Nawiedzimy Bazylikę Sacre-Coeur. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


3.dzień: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Nevers, w którym część swojego życia spędziła św. Bernadetta. Zobaczymy klasztor St. Gildard, gdzie znajduje się sarkofag z nienaruszonym ciałem św. Bernadetty. Dalej zwiedzimy niewielkie muzeum gromadzące pamiątki jej życia oraz grotę, będącą nawiązaniem do groty Massabielle z Lourdes. Przejazd do Rocamadour- miasteczka położonego przepięknie pośród majestatycznych skał, jednego z najważniejszych na szlaku św. Jakuba. Nawiedzimy sanktuarium Czarnej Madonny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg


4. dzień: śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Lourdes, największego we Francji i jednego z największych na świecie miejsca kultu maryjnego, to właśnie tutaj objawiła się Matka Boska czternastoletniej dziewczynce, świętej Bernadetcie ze słowami „Jestem Niepokalane Poczęcie”; Nabożeństwo różańcowe. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. wieczorem Procesja Światła, nocleg.


5. dzień: śniadanie, całodzienny pobyt w Lourdes. Dla chętnych możliwość wyjazdu w Pireneje-Cirque de Gavarnie (przejazd autokarem i spacer w góry). Dla pozostałych możliwość kąpieli w cudownej wodzie, która pojawiła się w grocie po objawieniach Maryjnych, od tego czasu odnotowano około 7000 cudownych uzdrowień, które miały miejsce po obmyciu się tą wodą, Powrót do hotelu. Msza św. obiadokolacja, wieczorem Procesja Światła, nocleg.


6. dzień: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd górskimi malowniczymi drogami do La Salette. Zwiedzanie położonego na wysokości 1600 m.n.p.m. Sanktuarium Płaczącej Madonny, która objawiła się dzieciom Melanii i Maksyminowi w 1846 r. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nabożeństwo różańcowe, procesja ze świecami, nocleg. 


7.dzień: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do miejscowości Ars-sur-Formanse, nawiedzenie sanktuarium świętego Jana Marii Vianneya, patrona księży, który przez lata był proboszczem w tamtejszej parafii. Przejazd do hotelu w okolicach Paryża obiadokolacja, nocleg 


8. dzień: śniadanie, wykwaterowanie. Transfer na lotnisko Paryż-Beauvais. Przylot do Wrocławia o godzinie 16.45. Zakończenie pielgrzymki.


CENA ZAWIERA:


•    transport autokarem, opłaty drogowe, parkingi, 
•    opiekę pilota na całej trasie
•    wjazdy do Paryża
•    wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji (napoje płatne dodatkowo)
•    zakwaterowanie w hotelach**/*** oraz pensjonatach- 7 noclegów, pokoje dwu-trzy osobowe z łazienkami
•    ubezpieczenie KL i NNW+ bagaż+ choroby przewlekłe
•    opiekę duszpasterza
•    opłatę klimatyczną i pielgrzymkową 
•    lokalnych przewodników; Paryż x2, Lourdes, La Salet, 
•    opłatę rezerwacyjną w Lourdes 
•    rejs po Sekwanie w Paryżu
•    system słuchawkowy TOUR GUIDE 
•    opłatę na TFG i TFP

 

CENA NIE ZAWIERA:

biletu lotniczego. Cena na dziś to ok. 1500-1800 zł w tym bagaż do luku 20kg. Ostateczny koszt poznamy w dniu zakupu biletu.
Wpłata od osoby przy zapisie na poczet biletów i potwierdzenia rezerwacji w hotelach 2000zł / osoba

kalkulacja dla 45 pielgrzymów + kapłan


W każdym dniu przewidziany jest czas na Mszę Świętą!

18 stycznia 2024