Kontakt

 

Masz pytania w sprawie wycieczki, zadzwoń lub napisz do nas. 

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Telefon:
Zadaj pytanie:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

786 816 745

Wszelkie prawa zastrzeżone @ Mariola Travel

Święta Bożego Narodzenia  w Hotelu Mir-Jan***SPA

Lądek Zdrój to jeden z kurortów Kotliny Kłodzkiej, otoczony przez Góry Złote oraz Śnieżnik (1426 m n.p.m.), należący co pasma Sudetów. Usytuowany w malowniczej dolinie, zdominowanej przez tereny górskie. Ta lokacja znacząco wpływa na panujący tam mikroklimat, niezwykle korzystny dla zdrowia.

Lądek Zdrój jest popularnym, najstarszym w Polsce uzdrowiskiem. Powstał z osady w dolinie Białej Lądeckiej natomiast prawa miejskie zostały przyznane miastu za sprawą księcia śląskiego Henryka IV Probusa, w II połowie XIII wieku. Pierwszym zakładem przyrodoleczniczym, który powstał i wciąż funkcjonuje był “Jerzy”, datowany na rok 1498. Lądek Zdrój gościł wtedy wybitnego doktora sztuk wodnych, Konrada z Bergu. Wykonana analiza chemiczna miejskich wód wykazała między innymi miedź, ałun, siarkę oraz różne sole.

Miasto odwiedzane było w tym czasie przez wielu ludzi zamożnych, arystokratów i monarchów. Leczniczymi właściwościami tamtejszych wód jako pierwszy zachwycił się austriacki król Fryderyk II. Władca po trzech tygodniach kąpieli- jak sam twierdził- odzyskał władzę w nogach i wyleczył się z podagry. Wśród znanych osobistości korzystających z uzdrowisk znaleźli się także car Rosji Aleksander I, królowa Luiza oraz J. Quincy Adams- ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych.

Szeroko rozsławione odwiedziny zamożnych władców przyczyniły się do dynamicznego rozwoju miasta. 

W roku 1945 do miasta wkroczyły wojska radzieckie i utworzyły w nim własne sanatorium cieszące się popularnością aż do 1991 roku.

 

Dziś Lądek-Zdrój jest jednym z najbardziej znanych uzdrowisk w naszym kraju. Jedynie Sudety obfite są w słabo zmineralizowane, termalne wody radoczynne i to właśnie one są wykorzystywane w lądeckich kurortach. Wody radonowe bogate w siarczyny i fluor wykorzystywane są do leczenia wielu schorzeń układu ruchu i układu oddechowego. Kuracje polecane są szczególnie osobom cierpiącym na reumatyzm i bóle stawów. Dostępne kąpiele mają także właściwości odmładzające i korzystne dla skóry. Usytuowany w bliskiej odległości Park Zdrojowy bogaty jest w kilka pijalni wód mineralnych.

 

Hotel “Mir-Jan” położony jest na skraju części zdrojowej Lądka-Zdroju, nad brzegiem rzeki Biała Lądecka. Otaczają go leśne górskie trasy spacerowe, piękne drzewostany i skałki widokowe. Do przyrody nie może być już bliżej.

 

cena obejmuje:

  • 4 noclegi w pokojach Premium lub Standard.

  • wyżywienie: 4 śniadania , 3 obiadokolacje w dniach 23.12, 25.12, 26.12.

  • kolację Wigilijną z tradycyjnym menu i kolędami

  • wizytę św. Mikołaja

  • słodki bufet całodzienny w okresie Świąt

  • w pierwszy dzień Świąt zabawę taneczną

  • Kulig lub bryczki

  • Korzystanie z basenu , jacuzzi, sauny infrared oraz siłowni

 

*dzieci do lat 3 bez świadczeń bezpłatnie

*dla dzieci od 4 do 12 lat 30 % rabatu

 

Zapraszamy do przedłużenia pobytu w dniach 22-23.12.2020r. z 50% rabatem

12 sierpnia 2020
wycieczka krakow i okolice