Kontakt

 

Masz pytania w sprawie wycieczki, zadzwoń lub napisz do nas. 

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Telefon:
Zadaj pytanie:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

786 816 745

Wszelkie prawa zastrzeżone @ Mariola Travel

Toskania dla koneserów

Termin: 2021

Cena: 1520 zł osoba

 

Wybrzeże Toskanii ma ponad 320 km i ciągnie się od miejscowości Marina di Carrara i dalej na południe, w stronę Montalto. Toskania zyskała światową sławę dzięki średniowiecznym miasteczkom, winnicom, gajom oliwnym i malowniczym wzgórzom. Znajduje się tu kilka popularnych miejsc, do których zjeżdżają gwiazdy kina i telewizji z całego świata.

                       

Program wycieczki: 

                                                                                                                                                                 

1 dzień: Spotkanie z pilotem grupy na lotnisku w Krakowie, o godzinie 12.50, Wylot do Pizzy  o godzinie 14.50. Po wylądowaniu transfer do hotelu do miejscowości Monte Catini Terme. Zakwaterowanie w hotelu3***,pokoje 2-3 osobowe obiadokolacja, nocleg.

 

2 dzień: śniadanie, wyjazd na Szlak  wina – Droga Chiantigiana  to jedna z najbardziej malowniczych i ujmujących dróg we Włoszech. Przebiega przez serce regionu Tosknia znanego z produkcji wina Cianti Classico.  Trasa wiedzie przez toskańskie wzgórza i tysiące hektarów winnic, z których wszystkie produkują znakomite wino DOCG(najwyższy wyznacznik jakości wina)

Odwiedzimy trzy miasteczka na naszej trasie: Greve in Chianti- moc sklepów winnych, Radda i  Chianti i Castellina in Chianti – miasteczka ze średniowiecznym splendorem.

Wycieczkę zakończymy degustacją wina i oliwy z oliwek. Istnieje możliwość zakupu wina na wynos.Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

3 dzień: śniadanie. Czas wolny na relaks i odkrywanie uroków miasteczka, wyjście do term i wjazd kolejką na Monte Catini Alto. Obiadokolacja, nocleg. Monte Catini Terme-jedno z tych jakże charakterystycznych miasteczek toskańskich ze średniowieczną starówką położoną na szczycie, do której można dojechać kolejką szynowa(Monte Catini Alta), miejsce pełne klimatycznych restauracji urokliwych zakątków i uliczek, ze względu na wysokość nigdy nie jest tam gorąco:-).Wino frizzante smakuje tam najlepiej….

Park z Termami- Piękne są termy Montecatini z secesyjnymi ozdobami, mozaikami i kolumnami. Warto pospacerować po parku niezależnie od tego, czy będziemy korzystać z wód i kąpieli (w zamkniętych pomieszczeniach), czy nie. Park jest dość rozległy, z tarasami, schodkami, datą tworzoną codziennie z kwiatów, licznymi rzeźbami, fontannami, oczkami wodnymi, Piękne klomby i fruwające nad nimi latem motyle dopełniają czaru miejsca. Warto przyjść nocą na koncert(o ile takowy jest), bo w tym anturażu Cyganeria brzmi jeszcze bardziej przejmująco niż zwykle.obiadokolacja, nocleg.

 

4 dzień: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Luki (Lucca) malownicze toskańskie miasto otoczone renesansowymi murami obronnymi. Wędrówka po Luce w Toskanii to jak magiczne wkroczenie w iluminowany stary manuskrypt. Czerwono-pomarańczowe dachy i iglice wież kościołów wyłaniają się z pejzażu głębokiej zieleni wzgórz z cyprysami jakby namalowanymi ręką mistrza na tle gór. Przejazd do  Pizy, zwiedzanie Campo dei Miracolo, katedry, krzywej wieży z zewnątrz), baptysterium, spacer po mieście. Obiad w formie pizzy w restauracji. Transfer na lotnisko w Pizie, Wylot o godzinie 22.15, przylot do Krakowa o godzinie 00.05

 

Cena zawiera:

 • Transfery, wjazdy na lotnisko

 • Autobus do realizacji programu, wjazdy do miast

 • wyżywienie: 3 śniadania  wzmocnione,  3 obiadokolacje, woda do obiadokolacj

 • bilety wstępu do Babtysterium i Katedry

 • degustacja wina i oliwy z oliwek

 • obiad w formie pizzy z napojem w dniu wyjazdu

 • przewodników lokalnych

 • podatek klimatyczny

 • ubezpieczenie(KL, NNW) (szczegółowe warunki ubezpieczenia COVID19 w załączniku)

 • opiekę pilota na całej trasie z j.włoskim

 • system słuchawkowy TOUR GUIDE

 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie zawiera:

biletu lotniczego grupowego, cena ok. 800-900 złotych/osoba w tym jest: pierwszeństwo wejścia na pokład,2 sztuki bagażu podręcznego, jedna do 10 kg, druga mała torb

Dopłata do pokoju 1 osobowego 250zł

 

Warunki Covidowe(Covid19) są tak zmienne, że będziemy je śledzić na bieżąco, osoby nie zaszczepione muszą się liczyć z dodatkowymi kosztami w postaci aktualnych testów nie starszych niż 48h,pozwalających wejść do samolotu, tym samy przekroczyć granicę włoską.

Osoby zaszczepione najprawdopodobniej  otrzymają „pszport covidowy” po 10 dniach od drugiej dawki przeciwko Covid 19( wyjątkiem są osoby zaszczepione dawką jednorazową).

 

Pobierz program wycieczki

28 maja 2021