Kontakt

 

Masz pytania w sprawie wycieczki, zadzwoń lub napisz do nas. 

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Telefon:
Zadaj pytanie:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

786 816 745

Wszelkie prawa zastrzeżone @ Mariola Travel

Warszawa-historia i nowoczesność : interaktywne muzea, parki, ogrody, historyczne miejsca, rezydencje królewskie, Stadion Narodowy i Centrum Nauki Kopernik

termin: do ustalenia

cena: do ustalenia

 

1. dzień: zbiórka uczestników o 6:45 i wyjazd o 7:00, przyjazd do Warszawy i zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN- to fascynujące miejsce, które przywraca pamięć o bogatej, tysiącletniej historii dwóch narodów: polskiego i żydowskiego. Interaktywna wystawa zabierze podróż przez wieki, na przykład na uliczki przedwojennego żydowskiego miasteczka, gdzie przenikały się dwie kultury; sam budynek muzeum zachwyca architekturą i jest prawdziwą wizytówką nowoczesnej Warszawy. Następnie spacer ulicami Warszawy wzdłuż Traktu Królewskiego. Obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg.

 

2. dzień: śniadanie i wyjście na zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem. W programie między innymi Starówka – to prawdziwa perła stolicy! Zachwyca kolorowymi kamienicami i wyjątkową atmosferą wąskich uliczek. Nic dziwnego, że została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na Rynku Starego Miasta spotkamy warszawską Syrenę – oficjalny symbol miasta. Dalej przejdziemy na Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, zobaczymy Zamek Królewski, Katedrę Św. Jana Chrzciciela z XV w.– najstarszy kościół w stolicy, Pomnik Powstania Warszawskiego, Ogród Saski, czyli jeden z najstarszych parków w Polsce, na którego terenie znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza, następnie przejście na plac Defilad, do Pałacu Kultury i Nauki, zwanego przez Warszawiaków Pekinem, wjazd na taras widokowy zlokalizowany na 30 piętrze tej monumentalnej budowli- daru narodu radzieckiego. Z wysokości 114 metrów rozpościera się wspaniały widok na miasto. Przejazd na Stadion Narodowy, zwiedzanie trasą: piłkarskie emocje, zobaczymy między innymi pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej, wyjdziemy tunelem, którym zazwyczaj poruszają się piłkarze, na płytę stadionu (w zależności od dostępności) wejdziemy do centrum medialnego PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

 

3. dzień: śniadanie, przejazd do Muzeum Powstania Warszawskiego- wyjątkowe miejsce, które pomaga zrozumieć Warszawę. To interaktywne muzeum upamiętnia wydarzenie, które zmieniło oblicze stolicy – Powstanie Warszawskie w 1944 roku. Posłuchamy opowieści powstańców, zobaczymy, co czuli przemieszczający się kanałami żołnierze i obejrzymy z lotu ptaka zrównaną z ziemią stolicę na filmie „Miasto Ruin”. Przejazd do Łazienek Królewskich, czyli przepięknego, rozległego parku, ulubionego miejsca warszawiaków na długie spacery; w jego sercu ukryta jest letnia rezydencja ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. W Łazienkach znajdują się oranżerie, amfiteatr, a nawet ogród chiński. Atrakcją parku są też wiewiórki i pawie spacerujące swobodnie wśród drzew. potrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

 

4. dzień: śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Centrum Nauki Kopernik- to prawdziwy raj dla miłośników nauki. Przeprowadzimy tu samodzielne eksperymenty i przekonamy się na własnej skórze, co czuł Neil Armstrong, gdy stawiał stopę na Księżycu. Centrum zwiedza się indywidualnie, ale na każdym kroku czuwają animatorzy. Tutaj wszystkiego musisz dotknąć, sprawdzić, przekręcić, czasem nawet podskoczyć lub krzyknąć – aby uruchomić eksponat. Następnie przejście do planetarium „Niebo Kopernika” na niezwykły pokaz filmowy w technice 3D. Po zwiedzaniu obiad i wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce około 20:00.

 

cena zawiera:

  • transport autokarem

  • zakwaterowanie 

  • wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje i 1 obiad

  • opiekę pilota

  • miejscowego przewodnika

  • ubezpieczenie NNW

 

cena nie zawiera biletów wstępu do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik wraz z Planetarium, wjazdu na taras widokowy, zwiedzania Stadionu Narodowego wybraną trasą

 

 

31 lipca 2018