Kontakt

 

Masz pytania w sprawie wycieczki, zadzwoń lub napisz do nas. 

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Telefon:
Zadaj pytanie:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

786 816 745

Wszelkie prawa zastrzeżone @ Mariola Travel

Warszawskim Szlakiem Niepodległości- wycieczka szkolna do Warszawy 

1. dzień:

Zbiórka uczestników przed szkołą o 6:45 i wyjazd o 7:00, przyjazd do Warszawy, zwiedzanie rozpoczniemy na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie podejdziemy pod Grób Nieznanego Żołnierza, którego ideą jest uczczenie pamięci poległych w walce o niepodległość. Przejście pod Pałac Kultury i Nauki, zwany przez Warszawiaków Pekinem. Wjazd na taras widokowy zlokalizowany na 30. piętrze budynku. Rozciąga się stąd niesamowity widok na miasto.  Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg.

 

2. dzień:

Po śniadaniu zwiedzanie X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. Muzeum zlokalizowane na terenie twierdzy zbudowanej przez cara Mikołaja I w latach 1832-1834 po stłumieniu powstania listopadowego. Przez Cytadelę przewinęło się około 40 tysięcy więźniów – bojownikó o wyzwolenie narodowe i przemiany społeczne. Wśród więźniów X Pawilonu były tak wybitne postaci polskiej historii jak Romuald Traugutt, Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Gustaw Ehrenberg, ks. Piotr Ściegienny, Stefan Okrzeja i wielu innych. Udział w lekcji muzealnej „Józef Piłsudski w X Pawilonie”. Przejazd na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, zwiedzanie z przewodnikiem jednego z najważniejszych cmentarzy w Polsce, spoczęli na nim uczestnicy powstań: listopadowego, styczniowego, wielkopolskiego, powstań śląskich, bohaterowie wojny polsko-bolszewickiej i walk o granice Rzeczypospolitej oraz ofiary przewrotu majowego. Zwiedzanie zakończymy w Łazienkach Królewskich, zwanych „najszczęśliwszym miejscem w Warszawie", to letnia rezydencja króla Stanisława Augusta. Tworzą ją klasycystyczne zabytki i historyczne ogrody, wśród nich Pałac na Wyspie, Stara Oranżeria, Pałac Myślewicki, Amfiteatr, Ogród Królewski, Ogród Romantyczny, Ogród Modernistyczny, Ogród Chiński, a także pomnik Fryderyka Chopina, spacer z przewodnikiem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

 

3. dzień:

śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd na zwiedzanie z przewodnikiem.  Na Rynku Starego Miasta spotkamy warszawską Syrenę – oficjalny symbol miasta. Dalej przejdziemy na Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta III Wazy, który w XVI wieku przeniósł stolicę Polski z Krakowa do Warszawy, pospacerujemy po dziedzińcu Zamku Królewskiego, zobaczymy Pomnik Małego Powstańca, a następnie wejdziemy do jednej z najważniejszych polskich świątyń- Bazyliki Archikatedralnej p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Bazylika była świadkiem wielu historycznych wydarzeń, jak koronacja króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1764 roku, odbywały się tu również śluby i pogrzeby królewskie. Szczególne znaczenie miał fakt zaprzysiężenia tutaj pierwszej w Europie konstytucji- Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. W kryptach bazyliki zobaczymy grobowce książąt mazowieckich, arcybiskupów warszawskich, ostatniego króla Polski- Stanisława Augusta Poniatowskiego, pierwszego prezydenta Polski Gabriela Narutowicza, pisarza-noblisty Henryka Sienkiewicza oraz muzyka i męża stanu Ignacego Jana Paderewskiego. Obiad. Przyjazd na parking przy szkole około 20:30.

 

Cena zawiera:

  • transport autokarem

  • zakwaterowanie w hotelu pokojach wieloosobowych z łazienkami poza Warszawą

  • wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje

  • opiekę pilota

  • miejscowego przewodnika

  • ubezpieczenie NNW

  • opiekę 4 wychowawców

  • obiad ostatniego dnia

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: taras widokowy na PKiN, Muzeum X Pawilonu, lekcję muzealną, wstęp do krypt w bazylice

05 lutego 2020