Kontakt

 

Masz pytania w sprawie wycieczki, zadzwoń lub napisz do nas. 

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Telefon:
Zadaj pytanie:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

786 816 745

Wszelkie prawa zastrzeżone @ Mariola Travel

Przygoda z geologią, czyli góry od podszewki z młotkiem w ręku

Góry zbudowane są ze skał, ale jakich? Na to pytanie będziemy szukać odpowiedzi podczas wycieczki z przewodnikiem- geologiem, który pokaże atrakcyjne mineralogicznie lokalizacje, zaprezentuje czego dokładnie należy szukać. Wyposażeni w młotki, przecinaki, rękawiczki, okulary ochronne oraz zestawy do oznaczania minerałów wyruszymy odkrywać góry na nowo. Taka wycieczka to doskonała okazja do poznania budowy geologicznej gór, historii ich powstania i fascynujących elementów górskiego krajobrazu.

1 dzień:

Wyjazd spod szkoły (Wrocław i okolice do 30 km), przejazd do Karpacza w okolice Kruczych Skał, spotkanie z przewodnikiem- geologiem. Tutaj zacznie się przygoda ze skałami- obejrzenie miejsca występowania szafirów- przejście do lokalizacji z najpiękniejszymi karkonoskimi ametystami- przejście do Sowiej Doliny ze sztolniami- wędrówka do nieistniejącej osady Budniki- zwiedzanie pozostałości po górnictwie uranu, następnie poszukiwanie turmalinów. Zejście do Kowar ze znalezionymi okazami, które każdy uczestnik może zabrać ze sobą jako zalążek własnej kolekcji:) Czas trwania zajęć, razem z kopaniem minerałów, to około 5- 6 godzin.

 

Po zakończeniu obiad dla całej grupy (zupa, drugie danie, kompot/woda). Po obiedzie wyjazd w drogę powrotną, przyjazd do szkoły.

cena zwiera:

  • transport autokarem

  • opiekę pilota

  • aktywny udział w wycieczce z przewodnikiem-geologiem

  • obiad

  • ubezpieczenie NNW

 

Możliwość przedłużenia wycieczki o jeden dzień (z noclegiem)- drugiego dnia udział w podziemnej lekcji w Sztolni Kowary oraz wizyta w Parku Miniatur lub Western City.

23 marca 2018
wycieczka szkolna w Karkonosze z Wrocławia