Kontakt

 

Masz pytania w sprawie wycieczki, zadzwoń lub napisz do nas. 

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Telefon:
Zadaj pytanie:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

786 816 745

Wszelkie prawa zastrzeżone @ Mariola Travel

Ukraina-Lwów i Złota Podkowa

Lwów – miasto usytuowane, podobnie jak Rzym, na siedmiu wzgórzach. Jego położenie sprawia, że miasto pod względem klimatu, flory i fauny jest miastem wschodu i zachodu, miastem na styku cywilizacji, świata łacińskiego i prawosławia, miastem budowanym przez Rusinów, Polaków, Ormian, Żydów, Niemców, Greków i inne narody

 

termin: do uzgodnienia

cena: do uzgodnienia

 

1. dzień: wyjazd z Wrocławia godzinie 04.00, przyjazd do Lwowa, spotkanie z miejscowym przewodnikiem, czas wolny w Rynku na wymianę pieniędzy w kantorach i kawę; spacer po mieście w trakcie którego zwiedzimy: Katedrę Łacińską – jeden z dwóch czynnych kościołów katolickichwe Lwowie, Kaplicę Boimów – pomnik architektury i rzeźby manierystycznej (z zewnątrz), Katedrę Ormiańską – budowla nawiązująca swym stylem do architektury kolonii ormiańskich na Krymie; Czarną Kamienicę-zwaną „Małym Wawelem”,przejazd do hotelu, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami, obiadokolacja, nocleg.

 

2. dzień: po śniadaniu, wyjazd na trasę "Złotej Podkowy"- malowniczy szlak, na którym leżą najważniejsze zabytki regionu. Złoczów - zwiedzanie zamku należącego niegdyś do rodziny Sobieskich i Radziwiłłów. Podhorce - rezydencja Koniecpolskich, Rzewuskich, Ossolińskich, Klasztor Bazylianów, Olesko - zwiedzanie zamku, w którym urodził się Jan III Sobieski oraz Michał Korybut Wiśniowiecki- obecnie siedziba filii Lwowskiej Galerii Narodowej. Powrót do Lwowa. Czas wolny na zakupy, obiadokolacja, nocleg.

 

3.dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd z przewodnikiem na dalsze zwiedzanie Lwowa: Cmentarz Łyczkowski –jeden z największych cmentarzy w Europie nazywany ”lwowskim Pere Lachaise”, cmentarz Orląt Lwowskich; objazd miasta autokarem – Park Stryjski (obecnie Kilińskiego), wzgórze Wóleckie, postój przy pomniku Pomordowanych Profesorów Lwowskich; obiad w restauracji, wyjazd w kierunku granicy. Przyjazd do Wrocławia w godzinach wieczornych.

 

CENA OBEJMUJE:

  • transport autokarem, opłaty drogowe, parkingi

  • zakwaterowanie: 2 noclegi we Lwowie, hotel

  • wyżywienie: 2x śniadania, 2x obiadokolacje, 1x obiad

  • lokalnego przewodnika

  • opiekę pilota na całej trasie

  • ubezpieczenie KL i NNW

  • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

bilety wstępu według programu: Cmentarz Łyczakowski, Katedra Ormiańska, Katedra Łacińska, zamki na szlaku Złotej Podkowy,Opera Lwowska, system słuchawkowy TOUR GUIDE- płatne dodatkowo

Do wjazdu na teren Ukrainy potrzebny jest ważny paszport

23 marca 2018
Lwów na weekend