Kontakt

 

Masz pytania w sprawie wycieczki, zadzwoń lub napisz do nas. 

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Telefon:
Zadaj pytanie:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

786 816 745

Wszelkie prawa zastrzeżone @ Mariola Travel

Hiszpania- Costa del Sol - Malaga, Kordoba, Gibraltar samolotem z Wrocławia

dzień 1:

zbiórka na lotnisku we Wrocławiu, odprawa, wylot i przylot do Malagi, przejazd na zwiedzanie miasta w którym urodził się Pablo Picasso, które słynie z dobrej kuchni, muzeów oraz galerii sztuki, w pewnym sensie miasto staje się drugą stolicą sztuki zaraz po Madrycie. Zobaczymy zabytkowe centrum i katedrę z zewnątrz. Następnie wjazd na punkt widokowy na wzgórzu Gibralfaro z ruinami zamku- rozciąga się stąd widok na miasto, a przy dobrej widoczności można zobaczyć Gibraltar i góry Atlas. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja w hotelu; wieczorny wyjazd na pokaz flamenco z muzyka i tańcem na żywo- będąc w Andaluzji, kolebce flamenco, koniecznie trzeba poczuć na własnej skórze czym jest to zjawisko- bo flamenco to cała kultura, obejmująca muzykę, śpiew, taniec, strój i zachowania. Opowiada się tańcem historię, ruchy ciała i gesty wyrażają pewne stany emocjonalne tancerza, podkreślają znaczenie słów i charakteru melodii, która im towarzyszy. Podczas show butelka wina na 4 osoby. Powrót do hotelu.

 

dzień 2:

po śniadaniu wyjazd do Kordoby, która już w X wieku opisywana była jako miasto odzwierciedlające architektoniczne, intelektualne, społeczne i estetyczne osiągnięcia wszystkich cywilizacji ówczesnej ludzkości. System sztucznego nawadniania sprawił, że metropolia ta pomimo gęstej zabudowy przypominała wielki ogród. Do publicznego użytku służyło tam wówczas około 300 meczetów, 300 łaźni, 20 bibliotek. Ze względu na liczne i wspaniałe zabytki będące świadectwem obecności wielu cywilizacji została wpisana na listę UNESCO. Za największy z nich uznawany jest wielki meczet-La Mezquita. Jest to potężna świątynia, miejsce zadziwiające architektoniczną harmonią panującą w jej wnętrzu. Znajduje się w nim ponad 800 kolumn wspierających podwójne łuki podkowiaste oraz piękny, ośmiokątny mihrab z kopułą w kształcie muszli. Przejście na jeden z najwspanialszych punktów widokowych na starówkę Kordoby- Most Rzymski. Następnie zwiedzanie dzielnicy żydowskiej, tzw. Juderí. Spacer ciasnymi uliczkami pomiędzy białymi fasadami domów pozwala podziwiać wyjątkowej urody wewnętrzne dziedzińce upstrzone doniczkami z kolorowymi kwiatami, znane jako patios cordobeses. Zerkając na jeden po drugim można odnieść wrażenie, że trwa tutaj konkurs na najpiękniejszy z nich. Jest w tym odrobinę prawdy, gdyż faktycznie, w 1933 roku urząd miasta urządził tego typu zawody, które trwają bez przerwy do dziś. Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

 

dzień 3:

po śniadaniu wyjazd na Gibraltar i spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Gibraltar to półwysep o długości zaledwie 7 kilometrów będący malutka brytyjska enklawą na Półwyspie Iberyjskim. Przesiadka do minibusów, którymi poruszać się będziemy podczas wycieczki. Wjedziemy na Skałę Gibraltarską, skąd rozciąga się wspaniały widok na Afrykę, podziwiać można różnorodną faunę i florę, w tym magoty- małpy, które zadomowiły się tutaj na dobre i są jedynymi żyjącymi na wolności w Europie, zobaczymy symboliczny pomnik upamiętniający śmierć generała Sikorskiego, wejdziemy do Jaskini św. Michała oraz pospacerujemy główną ulicą Main Street. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja.

 

dzień 4:

po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd na lotnisko, wylot i przylot do Wrocławia.

 

cena obejmuje:

 • transfery lotniskowe

 • wynajęcie autokaru na trasie wycieczek

 • wynajęcie minibusów w Gibraltarze

 • 3 noclegi w hotelu *** w pokoju 2 osobowym

 • 3 śniadania i 3 obiadokolacje

 • wino i woda do obiadokolacji

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: meczet i katedra w Kordobie

 • pokaz flamenco z butelką wina na 4 osoby

 • opiekę pilota

 • lokalnych przewodników

 • ubezpieczenie KL i NNW

 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 • system słuchawkowy tour guide

 

cena nie obejmuje:

 • biletu lotniczego na trasie Wrocław- Malaga- Wrocław- linie lotnicze Ryanair, w cenie bagaż podręczny 10 kg

 

termin: do ustalenia

cena: do ustalenia

 

 

30 lipca 2018